Donec efficitur, ligula ut lacinia
viverra, lorem lacus.

Fotografia reklamowa

Fotografia reklamowa to taki rodzaj fotografii, którego celem jest sprzedawanie. Inwestując niewielkie kwoty w profesjonalne zdjęcia, często możesz sprzedać towar dwa razy drożej! Przede wszystkim, często można go w ogóle sprzedać, podczas gdy w normalnej sytuacji nie zwróciłby niczyjej uwagi. Jest to odwrotność na przykład fotografii aktu, gdzie celem jest po prostu pokazanie piękna.

Fotografia reklamowa to taki rodzaj fotografii, którego celem jest sprzedawanie.

Inwestując niewielkie kwoty w profesjonalne zdjęcia, często możesz sprzedać towar dwa razy drożej! Przede wszystkim, często można go w ogóle sprzedać, podczas gdy w normalnej sytuacji nie zwróciłby niczyjej uwagi. Jest to odwrotność na przykład fotografii aktu, gdzie celem jest po prostu pokazanie piękna.

Jakie są dobre zdjęcia reklamowe?

  • Pokazuję przedmiot z dobrej perspektywy
  • Pokazują jego mocne strony
  • Mają atrakcyjny kolor, kontrast i ostrość
  • I co najważniejsze… reklamują!

Pewnego dnia i ja stwierdziłam że tym, co chce robić jest fotografia reklamowa i zdjęcia reklamowe.

Warszawa, będąca siedzibą wielu firm handlowych w kraju sprzyja rozwijaniu tej pasji – można tu znaleźć wiele wyzwań i sporo ciekawych zleceń do realizacji. Od fotografii produktów do sklepów, czy na bardziej ambitne aukcje na allegro, aż po kreatywne zdjęcia reklamowe z modelkami.

Fotografia reklamowa wiąże się też dość blisko z fotografią produktu i fotografią mody – w obu wypadkach mamy tu do czynienia z produktami które chcemy zareklamować, by je po prostu dobrze sprzedać. W końcu, nie po to robimy profesjonalne zdjęcia mody by sprzedać modelkę, tylko ubrania.

A co Ty chcesz sprzedać i w jaki sposób mogą w tym pomóc dobre zdjęcia?

Dorota Flesz – Zawadzka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *