Donec efficitur, ligula ut lacinia
viverra, lorem lacus.

Po czym poznać profesjonalną sesję zdjęciową

Po czym poznać profesjonalne sesje zdjęciowe?

Jest kilka czynników które się na nie składają. Najważniejsze to wizażystka która zadba o Twój wizerunek, komfortowe wnętrze i oczywiście doświadczenie fotografa. Ważny jest też sprzęt – oświetlenie studyjne bo to ona daje kontrolę nad efektem oraz aparat ponieważ to on ostatecznie rejestruje obraz.

Sesja dla par, sesje buduarowe wymagają dodatkowo spokoju i budowania klimatu zaufania. Natomiast dobre zdjęcia ślubne wymagają doświadczenia reporterskiego i zamiłowania fotografa do fotografii glamour.

profesjonalna sesja zdjęciowa - zdjęcie modelki z aparatem

Do miłych dodatków należą możliwość komfortowego przebrania się na miejscu lub choćby wypicia dobrej kawy a także (nie zawsze spotykana to woła o pomstę do nieba) najzwyklejsza faktura VAT.

Jednak tym, co ostatecznie definiuje że sesja zdjęciowa była profesjonalna jest efekt! Nie bój się zapytać czy fotograf ma legalnie działającą firmę oraz czy daje gwarancję satysfakcji. Jest to bardzo przydatna umowa między fotografem a Klientem lub Klientką która umożliwia otrzymanie zwrotu zapłaconych pieniędzy, kosztem rezygnacji z materiału. Koniecznie sprawdź też czy możesz nie zgodzić się na publikację Twoich lub Waszych zdjęć w portfolio fotografa i umów się ile konkretnie zdjęć otrzymasz. Jeśli zauważysz że ktoś nie jest pewny odpowiedzi i „plącze się w zeznaniach” – może powinien być to znak ostrzegawczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *