Wirtualne wycieczki składają się ze zdjęć, które swoim zasięgiem obejmują całą sferę 360 stopni. Wykonanie polega na tym, że fotograf robi serię zdjęć, za każdym razem przesuwając aparat o kilkadziesiąt stopni – aż w końcu obejmie zasięgiem zdjęć całą sferę.
Polecamy:
Zostań mistrzem obiektywu – jak się najszybciej nauczyć fotografii?
Jak podarować komuś sesję w prezencie? Vouchery na sesje zdjęciowe
Sesja „z pieprzykiem” czyli zmysłowa sesja dla pary
Wirtualne wycieczki składają się ze zdjęć, które swoim zasięgiem obejmują całą sferę 360 stopni.
Wykonanie polega na tym, że fotograf robi serię zdjęć, za każdym razem przesuwając aparat o kilkadziesiąt stopni – aż w końcu obejmie zasięgiem zdjęć całą sferę.
Oczywiście potrzebny jest tu profesjonalny fotograf, który wykona naprawdę dużą ilość zdjęć na specjalnym obrotowym statywnie a potem odpowiednie opgogramowianie idealnie to połączy.
Następnie fotografie są łączone ze sobą tworząc jedno zdjęcie, które obrazuje całe pomieszczenie.
Zdjęcie takie nazywamy panoramą. Wiele ciekawych przykładów fotografii panoramicznej można zobaczyć na stronie firm, które specjalizują się właśnie w profesjonalnej fonografii panoramicznej, który zajmuje się tym rodzajem fotografii

Firmy, którym możemy polecić wirtualne wycieczki to na przykład:
- salony piękności
- domy i mieszkania
- ośrodki sportu
- kluby fitness
- zdjęcia starej Warszawskiej Pragi
Ale to jeszcze nie wszystko! Po wykonaniu panoram wszystkich pomieszczeń, grafik nadaje im możliwość obracania i łączy ze sobą w sposób umożliwiający przechodzenie pomiędzy pomieszczeniami dając wrażenie spaceru. Natomiast efektem końcowym jest atrakcyjna prezentacja w formacie Flash który dobrze prezentuje się w internecie. A jakby wyklądał wirtualny spacer po Twojej firmie?
dynamicznie rozwijająca. W dobie coraz bardziej zaawansowanych technologii, takich jak wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, wirtualne wycieczki zyskują na popularności, oferując unikalne doświadczenia bez konieczności opuszczania domu. Te technologie umożliwiają wirtualne podróżowanie do odległych miejsc, eksplorowanie zabytków, muzeów czy naturalnych cudów świata z niebywałą głębią i realizmem.
Przyszłe wirtualne wycieczki mogą stać się jeszcze bardziej interaktywne i immersyjne, oferując użytkownikom możliwość nie tylko oglądania, ale i interakcji z otoczeniem. Możemy spodziewać się, że będą one wykorzystywać sztuczną inteligencję do personalizowania doświadczeń, dostosowując je do indywidualnych zainteresowań i preferencji użytkowników.
Dorota Flesz – Zawadzka